HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Çorlu yu Sahipsiz Sanmasınlar

 Çorlu gündemine düşen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi geri dönüşüm tesisi (çöplük) hakkında açıklama yapan Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başka

corlu 23.06.2020 15:35:04    (3056) Okunma

Çorlu gündemine düşen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi geri dönüşüm tesisi (çöplük) hakkında açıklama yapan Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı İzzet Volkan ´Çorlu´yu sahipsiz sanmasınlar´´ dedi.

Çorlu´daki diğer oda başkanları ile ÇTSO batı toplantı salonunda basın toplantısı yapan ÇTSO yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan açıklaması şöyle:

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçesi, 1 milyondan fazla nüfusu bulunan Tekirdağ’ın tamamının çöpünün döküleceği alanın Çorlu ilçemizde yapılmak istenmesini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Bugüne kadar Tekirdağ genelindeki yatırımlardan hak ettiği payı alamayan bölgemizin 11 ilçenin çöplüğü olması üretime ve ekonomiye değer katan bölgemizin tam anlamıyla cezalandırılması anlamına gelmektedir.

Geçmiş dönemlerde yapılan yanlışlara karşı mücadele edilmediği için, zamanın çocukları olan bizler bunun bedelini ödedik. Şimdi bizlere düşen görev çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak ve aynı bedeli onlara ödettirmemektir.

Biz evsel atık bertaraf tesisine kesinlikle karşı değiliz. Şehrin içine yapılmasına karşıyız. Bize göre yapılması gereken; 11 ilçenin çöpü tek bir alana toplanacaksa bu alanın yerleşim merkezlerine uzak, çevreye zarar vermeyecek bir lokasyon olmasıdır. Eğer bu durum mümkün değilse; bu planlanan alanın daha lokal, ilimizin 3 farklı yerinde, her bölgenin kendi çöplerini bertaraf edeceği “yerleşim yerlerine uzak” bir alanda yapılmalıdır. Çorlumuzun 11 ilçesi bulunan Tekirdağ’ın tek çöplüğü olmasını kabul etmiyoruz. Buraya Tekirdağ’ın tüm çöpünü getirmek bölgeye yapılacak en büyük kötülük olacaktır. Talebimiz; bir an evvel bu yanlıştan dönülerek, sorunun çözülmesidir.

Konu kesinlikle bu çöplüğün Çorlu’da mı yoksa Süleymanpaşa’da mı yapılması hususu değildir. Yaklaşık 3 yıldır bu çöplerin Süleymanpaşa’ya döküldüğünü öğrendik. Nasıl ki bizler 11 ilçenin evsel atıklarının Çorlu’ya dökülmesini çocuklarımızın geleceği için istemiyorsak, Süleymanpaşa’nın kendi ilçesinde istememesi mücadelesini haklı buluyor ve ayrıca destekliyoruz. Süleymanpaşa daki çocuklarımızın geleceğine, bizim çocuklarımızın geleceği kadar değer veriyoruz. Konuyu kimsenin iki ilçe çatışmasına dönüştürmesine müsaade etmeyeceğimizin de bilinmesini isteriz.

Bu projeyi hayata geçirmeye çalışanlar, Çorlumuzu sahipsiz görmesin. Biz buradayız ve Çorlu’yu çöplük yaptırmamak için mücadele vermeye hazırız. Bu kapsamda Çorlu Halkının hakkını koruma ve Çorlu’ya hizmet etme görevi olan Belediye Başkanımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi, tüm Siyasi Parti Başkanlarımızı ve yönetimlerini, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı, bugün bizlerle olan Meslek Kuruluşlarımızı, sorumlulukları çerçevesinde göreve çağırıyoruz.

Bugün de gördüğümüz gibi çocuklarımızın geleceği tehdit edildiğinde bir araya gelip tek vücut oluyoruz. Hep birlikte Çorlumuzun 11 ilçesi bulunan Tekirdağ’ın tek çöplüğü olmasını kabul etmiyoruz.

Bu mücadelede biz elimizden geleni değil, üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bugün susanların geleceğin vebalini üzerlerinde taşıdıklarını bilmelerini istiyor ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Çocuklarımızın istedikleri belli. Bizlere yapılanları affedebilir ve hatta unutabiliriz fakat çocuklarımızın geleceğine müdahale edenleri asla unutmayacağız.

corlu 23.06.2020    (3056) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  Emlak Vergisi Son Gün 2 Ağustos 16.07
  SİT Alanlarında Mekruk Binaların Yıkımı 16.07
  Yeni Sanayi Sitesi Basın Açıklaması 16.07
  Davaya Müdahil Olacağız 29.06
  6 İlçenin Çöpü Çorluya 29.06
  CHPli Yüceerden Çiftçilere Destek 29.06
  Bir Avuç Mama Projesi Hayata Geçirildi 29.06
  Sınavdan VİP Platinum Şube 23.06
  Covid-19 Sonrası Hayata Yeniden 16.06
  Orion Kavşağı Asfat Yenilendi 14.06
  Bulgaristan Türklerine Çağrı 13.06
  Avukat Çantası Aranması Olayı Büyüdü. 12.06
  Yele Duyarlı Siyaset Adamı Ödülü 10.06
  Çölyak Hastalarının Sorunları Meclise Taşındı 10.06
  Asyaporttan denizin temizliğine büyük katkı 09.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası