HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

1 Yıl Aradan Sonra Basın Toplantısı

 Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte ortak basın toplantısına katıldı. Tekirdağın 1

corlu 26.01.2021 11:16:52    (432) Okunma

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte ortak basın toplantısına katıldı. Tekirdağın 11 ilçesinde gerçekleştirilecek olan toplantıların ilki Çorluda düzenlendi.


Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesinde yapılan toplantı Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurtun konuşmasıyla başladı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından yılları ve yılı değerlendirmek üzere büyükşehir nezdinde yürütülen çalışmaların aktarılacağı toplantıda basın mensupları ve daire başkanları ile bir araya geldiklerini belirterek, İlk çalışmayı Çorlumuzda gerçekleştiriyoruz. Bizler sorumluluğumuz gereği yapmış olduğumuz çalışmaları meclis toplantılarımızda halkımızla ve siz değerli basın mensuplarımızla paylaşıyoruz. Bugün de Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar basın mensuplarımız ve onların aracılığıyla da halkımızla paylaşılmış olacak. Hayırlı olmasını diliyor ve katılımlarınız için teşekkür ediyorum. dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde hava şartları açısından en uygun hizmet dönemi olan Mart ve Aralık ayları arasında ülkemizde ve dünyada pandemi nedeniyle hizmetlerin büyük ölçüde aksadığını belirtti ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreci tüm zorluklara rağmen en iyi şekilde hizmet üreterek geçirdiklerini söyledi. 

2021 yılı itibariyle hızlı bir şekilde hizmetlerin yoğunlaştırılacağını belirten Başkan Albayrak, İlk toplantımızı Tekirdağın en büyük ilçesi olan Çorlumuzda düzenliyoruz. Geçtiğimiz iki dönem içinde Çorlumuzda önemli yatırımlar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl itibariyle kaybettiğimiz zamanı en iyi şekilde değerlendirerek hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Çorlunun benim için değeri çok büyük. Büyükşehir, Çorlu için çalışıyor. diye konuştu.
Başkan Albayrakın ardından TESKİnin yatırımları hakkında bir sunum yapan Genel Müdür Dr. İbrahim İçöz, TESKİ tarafından Çorluda gerçekleştirilen yatırımlar ve devam eden projeler hakkında bilgiler aktardı ve Çorluya 225 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Son olarak kürsüye gelen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan ve yapımı devam eden projeleri aktaran Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu, Büyükşehir Çorlu İçin Çalışıyor sloganıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, yol, park ve bahçe, çevre, temizlik ve denetim, dijital kent uygulamaları, emlak yönetimi, kamulaştırma, imar ve şehircilik, ulaşım ve otogar hizmetleri, tarım, sosyal yardım, sağlık, kültür ve eğitim alanlarında Çorlu için 268 milyon liraya ulaşan yatırım yapıldığını dile getirdi.

Konuşma ve sunumların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.
Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ile basın mensupları katıldı.
corlu 26.01.2021    (432) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  CHPli Belediyeler Yüzde 10 daha Fazla Verdi.
  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Tekirdağ da Ekmek Fiyatı 2 TL. Oldu
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  İmamoğlu bugün Tekirdağa geliyor 04.03
  Esnafa Maddi Destek 04.03
  Tekirdağ İl Pandemi Kurulu Karaları 2 Mart 02.03
  Lila Grup Yatırımlarını Büyütüyor. 25.02
  ÇTSO da PAKOP a Karşı 25.02
  Ünal Baysan Kültür Merkezi Olabilir. 25.02
  Soydaşlarımız 4 Nisan Seçimlerine Hazırlanıyor 21.02
  PAKOP OSBye Kesinlikle Karşıyım 16.02
  Davutoğlu İl Sayısı 100 Çıkartılabilir. 15.02
  YEL: Sen Süleymanpaşa lısın Diyecekler 14.02
  Rasim Yüksel Dualar İle Göreve Başladı. 12.02
  Şehidimize Saygımızdan Susuyoruz. 08.02
  Yüzücülerimiz Madalyaları İle Döndü 08.02
  Şentop Hocaya Sitem Dolu Konuşma 07.02
  Trakyada Tek Ağaç Sökme Makinası 04.02

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası