HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

YEL: Sen Süleymanpaşa lısın Diyecekler

 Akparti Ergene İlçe teşkilatında muhtarlar ile yapılan toplantı sonrası sorularımızı cevaplayan Akparti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ´ben h

corlu 14.02.2021 22:22:40    (551) Okunma

Akparti Ergene İlçe teşkilatında muhtarlar ile yapılan toplantı sonrası sorularımızı cevaplayan Akparti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ´ben her ilçeye aynı mesafedeyim´ dedi.

Çorlu Tekirdağ Rekabeti Sürekli Var.
Mustafa Yel ´´Çorlu´nun il olması meselesi ben kendimi bildim bileli Çorlu ile Tekirdağ böyle bir sürtüşme var, Bu durum başka pek çok ilde de var büyük olan kendine yettiğini düşünen ilçeler mesela Aydın Nazilli, İskenderun Hatay, Bandırma Balıkesir gibi pek çok örnekleri çoğaltabiliriz, hep il olma ile ilgili talep vardır.´´ dedi.

Yel ´´eski Türkiye´de zaman zaman bunlara cevaz veren açıklamalar ve uygulamalar oldu, bir gecede çok sayıda ilçenin il olduğu anlar yaşadık, ama bizim il veya ilçe olma isteğinden ziyade, o il veya ilçenin aldığı hizmetlerin verimli olup olmaması husus önemlidir´´ dedi.

Büyükşehir Kanunu olduğu Sürece Mümkün Değil
Mustafa Yel ´´Bugün eskiden olduğu gibi bir ilçenin il yapılması Türkiye´de mümkün değil, çünkü artık büyükşehir yasası ile beraber nüfusu 750.000 ve üzeri olan yerler artık büyükşehir statüsüne kavuştu bunun geriye dönmesi mümkün değil, yani Çorlunun bu kanun çerçevesinde, bu kanun yürürlükte olduğu müddetçe il olması mümkün değil, bunu buradan söyleyeyim´´ dedi.

Sen Süleymanpaşa´lısın
Mustafa Yel ´´şimdi bazı izleyicilerimiz sen Süleymanpaşa´lısın diyebilir, hayır ben Tekirdağ Milletvekiliyim Çorluya ne kadar gidiyorsam, Malkara´nın da Şarköy´ün de Saray´ın da vekiliyim, benim için bu anlamda ilçelerin, köylerin, yerleşim yerlerinin hiçbir birbirinden farkı yok´´ dedi.

Ben Her İlçeye Aynı Mesafedeyim.
Yel ´´Tekirdağ´da yaşayan 1.100.000 vatandaşımıza aynı yakınlıktayız, tüm ilçelerimize de aynı yakınlıktayız, bunu özellikle söylüyorum, bizim birleşebilmemiz lazım, bırakalım bu Çorlu Tekirdağ rekabetini Tekirdağ olarak aynı yere yumruğu vurduğumuz zaman Çorlu, Muratlı, Hayrabolu, her yer aynı eşit mesafede bakarak yolumuza devam edersek
ben son derece yararlı olduğunu düşünüyorum´´ dedi

Popilizim Yapmamak Lazım
Mustafa Yel ´´geçtiğimiz günlerde Çorlu´da önemli STK ların başkanlarından birisi açıklama yapmış, ´büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak gidiyor Süleymanpaşa´da ilçesinde fırının kuyruğuna girerek ekmek alıyor bunu niye Çorlu´da yapmıyor´ diye bir açıklaması var. göz boyamakla bu işleri yapmak olmuyor, altını çizerek söylüyorum, ben ekmeği şuradan almışım buradan almışım, bunun vatandaşa hiçbir faydası yok, ben şuna bakarım büyükşehir belediyesi gelip de benim Cumhuriyet Mahallesindeki altyapıya ne kadar yatırım yapmış, 10 milyarlık bütçesi ile 7 yılda Tekirdağ´a ne kadar yatırım yapmış büyükşehir belediye başkanı olarak Çorlu´dan ekmek alsan ne olur, Süleymanpaşa´dan alsa ne olur, bana hizmet etmedikten sonra hiçbir anlamı yok, isterse her gün gelsin Çorlu´dan fırından ekmek alsın, Çorlu´ya ne yararı olur, bunları böyle düşünmek lazım, popülizm yapmamak lazım, bizim hizmetlerimiz ile size güç katan insanlar olmamız lazım dedi.

Çorlu´daki STKlar Bize Yön Versin
Konuşmasına devam eden Akparti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ´´o yüzden Çorlu´nun büyükşehir standardı içerisinde yeni bir il olamayacağını öngörüyorum, bu konu ile ilgili gerekli tartışmalar yapmak yerine, bize daha vizyoner, Çorlu´ya daha çok hizmet yapabilmemiz için bize iktidar partisi olarak Çorlu´daki sivil toplum kuruluşlarının yön vermesi gerekir, yoksa il olsa daha çok yatırım mı alacak? böyle bir şey var mı? bunu tartışmamız lazım, il olarak ayrılmış yerlere böyle bir yatırım yapılmış mı? yapılmamış mı? incelememiz lazım, bu anlamda Çorlu´nun il olmasından ziyade Çorlu´ya daha fazla nasıl yatırım nasıl yapılır bunun mücadelesini verelim, zamanımızı ve enerjimizi boşa harcamayalım dedi.

corlu 14.02.2021    (551) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  CHPli Belediyeler Yüzde 10 daha Fazla Verdi.
  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Tekirdağ da Ekmek Fiyatı 2 TL. Oldu
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Velimeşe Bozası Tescillendi 15.04
  Çocuklar susmayacak, UCIM yanlarında olacak 13.04
  DEVAdan Kan Bağışına Destek 12.04
  CHPli Vekil Ayrımcılığı Teşhir Etti 12.04
  TREDAŞ’tan “Gönüllü Sayaç Okuma Uygulaması 12.04
  Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi 08.04
  Kapaklı Belediye Meclisinde Gergin Dakikalar 06.04
  Süleymanpaşaya Adli Tıp Grup Başkanlığı 05.04
  Kapaklar Orionda Can Oluyor 05.04
  Ömrümün Dört Mevsimi 05.04
  Bulgaristan Göçmenleri Sandığa Gidiyor. 03.04
  Şükrü Erhal Yeniden Mecliste 02.04
  36 Milyon Dolarlık TUĞLA 01.04
  Covid-19 son kararlar 30.03
  AKPARTİden İYİ Partiye Geçti 29.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası