HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Soydaşlarımız 4 Nisan Seçimlerine Hazırlanıyor

 Bulgaristan´da 04 Nisan 2021 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimi için Çorlu´da bir dizi ziyaret yapan Hak ve Özgürlükler Hareketi (

corlu 21.02.2021 23:53:16    (303) Okunma

Bulgaristan´da 04 Nisan 2021 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimi için Çorlu´da bir dizi ziyaret yapan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Silistre İl Başkanı Galip Sezgin ´´Bu sefer çok güçlü gelmek istiyoruz´´ dedi.


4 Nisan seçimleri yol haritasını belirlemek üzere HÖH Trakya Temsilcisi Güner Çetin başkanlığında Çorlu’da bir araya gelen Bulgaristan göçmeni, dernek temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ile Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi temsilcileri bir araya geldi. 

Çorlu Belediyesi Atatürk Enstitüsünde yapılan toplantıya CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, MHP eski dönem milletvekili Bülent Belen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt katıldı. 

04 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerle ilgili bir araya gelen muhtarlar, STK, Dernek temsilcileri seçimlerde neler yapılacağı, sandık sayısıyla ilgili görüşlerini ortaya koydu.

Çorlu ve bölgedeki çifte vatandaş olan seçmenleri 4 Nisan günü sandık başına getirilmesiyle ilgili de derneklerden ve STK’ların çalışması istendi. 

Hak ve Özgürlük Hareketi Trakya Temsilcisi aynı zamanda Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin yaptığı konuşmada: “2016 yılından önce Türkiye Cumhuriyeti’nde 75 sandık vardı, Trakya’mızda 24 sandık vardı. Daha sonra Bulgaristan’da milliyetçi partiler komisyon kurdular daha sonra kanunla bu sandıkları düşürdüler” dedi.

Konuşmasını sündüren Güner Çetin, “Daha önce Hak ve Özgürlükler Hareketinin 38 tane milletvekili vardı, çeşitli nedenlerle 10 tane milletvekilimiz düştü bunlar geride kaldı tabi biz önümüze bakmamız lazım. En az 38 milletvekili çıkarmamız gerekiyor. Bilindiği üzene Bulgaristan anayasasında 240 milletvekili var, 40 milletvekili olduğu zaman Anayasa Mahkemesine başvurma yetkisi var. Bize karşı çıkan kanunlara itiraz etme hakkı doğmuş olacak” dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı konuşmada “sizleri şehrimizde ağırlıyor olmaktan duyduğum mutluluğu paylaşmak istiyorum. Bir memnuniyetin daha belirtmem gerekiyor Tekirdağ ilindeki oda başkanlarımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın bu birliktelikle hareket ettiği takdirde gelecek olan seçimlerde elde edilecek neticenin şimdiden olumlu olacağı kanaatindeyim” dedi.
 
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Ozcan Aygun yaptığı konuşmada: “Biz birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok şu anda ben Çorlu´da bu salonda o birlikteliği görüyorum o birliktelik bize Bulgaristan´da yapılacak 4 Nisan seçimlerinde başarıyı getirecek ilk ışıkları buradan görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın da sizlere selamını getirdim. Bir ve birlik olursak güzel işlere hep beraber başarmış oluruz, ben buna inanıyorum” dedi.

Hak Ve Özgürlükler Hareketi Silistre İl Başkanı Sezgin Galip’te yaptığı konuşmada: “Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Mustafa Karadayı´nın sizlere çok selamı var, bu seçimler Bulgaristan için çok önemli, ülke olarak da, parti olarak da çok önemli. 2017 partimiz 2´ye bölünmüştü, DOST PARTİSİ çıkmıştı. şimdi o ayrılıklar yok, daha güçlü bir şekilde gelmek istiyoruz. Biz çifte vatandaşlarımızın Bulgaristan’a geldiği zaman daha çok yardımcı olmak istiyoruz” dedi.
corlu 21.02.2021    (303) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  CHPli Belediyeler Yüzde 10 daha Fazla Verdi.
  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Tekirdağ da Ekmek Fiyatı 2 TL. Oldu
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı

Son Haberler

  Velimeşe Bozası Tescillendi 15.04
  Çocuklar susmayacak, UCIM yanlarında olacak 13.04
  DEVAdan Kan Bağışına Destek 12.04
  CHPli Vekil Ayrımcılığı Teşhir Etti 12.04
  TREDAŞ’tan “Gönüllü Sayaç Okuma Uygulaması 12.04
  Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi 08.04
  Kapaklı Belediye Meclisinde Gergin Dakikalar 06.04
  Süleymanpaşaya Adli Tıp Grup Başkanlığı 05.04
  Kapaklar Orionda Can Oluyor 05.04
  Ömrümün Dört Mevsimi 05.04
  Bulgaristan Göçmenleri Sandığa Gidiyor. 03.04
  Şükrü Erhal Yeniden Mecliste 02.04
  36 Milyon Dolarlık TUĞLA 01.04
  Covid-19 son kararlar 30.03
  AKPARTİden İYİ Partiye Geçti 29.03

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası