HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Tüm Mücadelemiz Çorlunun İl Olması İçin

 
Her yıl gündeme gelen Çorlu’nun İl Olma talebi bir türlü gerçekleşmezken, Çorlu Gazetesinin Sahibi Aydın Anıl 1991 yılında Çorlu Belediye Meclis

corlu 24.08.2021 10:01:17    (338) Okunma


Her yıl gündeme gelen Çorlu’nun İl Olma talebi bir türlü gerçekleşmezken, Çorlu Gazetesinin Sahibi Aydın Anıl 1991 yılında Çorlu Belediye Meclis üyesi iken, Çorlu’nun il olması için dönemin başbakanlığına müracaat ettiklerini belirtti.

1991 YILINDA MÜRACAAT ETTİK
Anıl yaptığı açıklama ‘1991’de belediye meclisinde Çorlu’nun il olması için karar çıkartıldı. Bu kararı biz üst bakanlıklara, başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına ilettik. O günkü başbakan Rahmetli Mesut Yılmaz adına gelen cevapta yazının İçişleri Bakanlığına gönderildiği belirtilmiştir.

Anıl 1991 yılında Meclis üyeliği yaptığını ve Çorlu’nın il olması için dilekçe verildiğinde Belediye Başkanlığına vekalet ettiğini belirten Aydın Anıl ‘O dönemde bir müracaatımız oldu ve dönemin Başbakanı tarafından da tarafıma talebiniz İçişleri Bakanlığına gönderildi şekline cevap geldi.

‘Anıl ‘Zaman zaman Çorlu’nun il olması için böyle münferit veya toplu çalışmalar oluyor. Geçenlerde Çorlu Gazetesinde makalesi yayınlanan Gülgün Pala Keçeci kardeşimizin de değindiği gibi inşallah ileriki yıllarda Çorlu’nun il olmasının önü açılır.

ÇORLUNUN VEKİLLERİ BAŞARAMADI
Uzun yıllar önce Çorlu’dan çıkan vekillerin olduğunu ancak onlarında Çorlu’nun İl olması için gerekli gayreti gösteremediklerini belirten Aydın Anıl ‘ Çorlu’nun içerisinden seçilmiş farklı partilerden milletvekillerimizde vardı. Bu vekillerimiz o yıllarda pekâlâ bu işi halledebilirlerdi ama Çorlu’nun il olması konusunun üzerine gitmediler ve bu günlere geldik. Hala mücadelemiz Çorlu’nun il olması

HERKEZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALIDIR
Sivil toplum kuruluşlarının sayılarının günden güne arttığını söyleyen Anıl ‘ STK’lar daha da çeşitlendi, buna siyasi parti temsilcileri de katkı verirler ve bir araya gelip bu işin üzerine düşerlerse Çorlu’nun il olmasının önü açılır. İstemekle de olmuyor tabii, bunu mecliste söz edip takibini kovalayacak kişiler lazım.

REKABET EZELDEN BERİ DEVAM EDİYOR
Tekirdağ ile Çorlu arasında ezelden beri bir rekabet vardı. Özellikle bu rekabeti futbolda görürdük. Tekirdağ takımları ile Çorlu takımları karşılaşma yapacağı zaman felaket bir seyirci birikirdi. Yani o çekişme spor ile göz önüne dökülüyordu. İnşallah şehrimizdeki yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının başındaki genç arkadaşlar, daha dikkatli kovalarlarsa inşallah Çorlu bir gün il oldu diye duyarız.

Bizim Çorlu gazetesinin ilk sayısında başyazı, İlhan Engin’e aittir. Onun yazısı. Çorlu il olmalıdır, der. Ne zaman dedi bunu, 8 Eylül 1960’da. 1960 yılından beri İl Olmayı bekliyoruz. Ben belki göremem ama inşallah gelecek nesiller Çorlu’yu il olarak görürler. ‘ dedi.

corlu 24.08.2021    (338) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  AK Parti İlçe Başkanı Keskin 1 yılını değerlendirdi 18.10
  Kaynakları Verimli Kullanmak Elzem 18.10
  Sağlık Çalışanlarının Hakları Görmezden Gelinemez 15.10
  Orion’da 22. yıl etkinlikleri başlıyor 15.10
  Çorluya 11.500 Ton Sıcak Asfalt 11.10
  Lila Group LEAD Network Ödül Töreni’nde 11.10
  Yoğun Bakımda Yatan Hastalarımızın Tamamı Aşısız 11.10
  Çocuklarımıza En İyi Eğitimi Veriyoruz 08.10
  Bu Yollar 19 Yıldır Yapılmadı 08.10
  Gelecek Partisi Tekirdağ’da Ekonomi Zirvesi Gerçekleştirdi 08.10
  Vatandaşın Mağduriyetı Artık Giderilmeli 04.10
  Bu Fizik Dersi Başka 01.10
  CHPli Aygun Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yeniyor 01.10
  DEVA Partisi Genel Merkezinden Tekirdağ Çıkarması 01.10
  Ergenede Yürek Burkan Görüntüler 29.09

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası