HABER ARA >>>     >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Yoğun Bakımda Yatan Hastalarımızın Tamamı Aşısız

 Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Doğan Çorlu’daki pandemi sürecini açıkladı. Çorlu’da Covid-19 hasta sayısının 50 ila 80 arasında değ

corlu 11.10.2021 12:02:28    (301) Okunma

Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Doğan Çorlu’daki pandemi sürecini açıkladı. Çorlu’da Covid-19 hasta sayısının 50 ila 80 arasında değiştiğini söyleyen Başhekim Mustafa Doğan ‘Rakamlar 1 aydır bu şekilde gitmektedir. Hastanemizde şu anda pandemi ile mücadelede 35 hasta yatağı 30 yoğun bakım yatağı mevcuttur.

Yoğun bakım yataklarına dolduracak hasta sayısı çok şükür ki bugüne kadar olmadı. Pandemi ile ilgili hastanemizde şu anda bir yoğunluk artışı yok. Şu anda tek servis ile Enfeksiyon Hastalıkları servisimiz pandemi servisi olarak hizmet vermektedir. Pandeminin pik yaptığı dönemlerde hastanemizde 6 ile 7 servisimizi pandemiye ayırdığımız dönemler oldu. Şu an için tek servis yeterli oluyor. ‘ dedi.

ÇORLU’DA AŞILAMADA SON DURUM
Çorlu’daki mevcut aşı durumuna da değinen Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Doğan ‘Çorlu’da bugüne kadar 300 bin civarında bir aşı uygulamamız oldu. Aşı konusuna Çorlu halkının teveccühü çok güzel. Ne yazık ki hala aşı konusunda kafası karışık olan bir grubumuz var. Sosyal medyadaki bir takım paylaşımların etkisinde olanlar var. Biz hastane olarak yatırdığımız her hastanın aşı durumunu mutlaka sorguluyoruz. Aşılanmış mı, hangi aşı ile aşılanmış ve kaç doz aşı olmuş. Bunlara baktığımızda yatan hastalarımızdan en az yüzde 75’i aşısız. Yoğun bakımda yatan ve kaybettiğimiz hastalarımızın tamamı ne yazık ki aşısız. ‘ dedi.

MUAYENE RANDEVUNUZA YARIM SAAT KALA GELMENİZ HASTANEDE Kİ YOĞUNLUĞU AZALTACAKTIR
Ağustos ayı içinde hastane olarak 150 bin hastaya hizmet verdiklerini belirten Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Doğan ‘Günlük poliklinik başvuru sayımız 5000 binin üzerinde. Randevu sistemi ile çalışıyoruz. Her polikliniğe 10 ar dakika aralıklarla randevu açıyoruz. Günlük o poliklinikte 42 ile 50 arasında hasta muayene ediliyor. Talep çok fazla olduğu için gelen hastalarımızı da geri göndermek istemiyoruz. Hasta randevusuz hastaneye geldiyse de bir şekilde onunda sorununu çözmeye gayret gösteriyoruz. Sonuç olarak randevulu hasta kadar randevusuzda hasta kabul ediyoruz. Buda zaman zaman fiş ve barkod sıralarında ve koridorlarda yoğunluğa neden oluyor. Biz hiç bir hastamızı geri çevirmek istemiyoruz. İnsanlarımızı şifaya kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yoğunluğun en büyük etkeni de 11 de randevusu olan hastanın 8.30’da hastaneye gelmesinden kaynaklanıyor. Bur dan hastalarımıza yoğunluğun azalması için çağrıda bulunmak istiyorum. Randevunuza yarım saat kala hastanede olurlarsa yoğunluk yaşanmayacaktır. ‘dedi.

Öte yandan Covid-19’un geçtiğimiz yıl ekim ayında pik yaptığının altını çizen Doğan ‘ Bu bağlamda aşımızı mutlaka yaptıralım, maske mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyalım’ dedi.

Haber Gülgün Pala Keçeci


corlu 11.10.2021    (301) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSÄ°Z KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
  Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Hisseli Arsa Satışına Dikkat
  Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
  Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir

Son Haberler

  Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Başvuruları Başladı 19.11
  Atatürk Evine 13 Günde 3578 Ziyaretçi 16.11
  Açılışta Vali ile Milletvekili Atıştı 28.10
  Muhtarlar Derneği Yeni Başkan Ahmet Arcan 28.10
  Hülya Perin İstifa Etti Seçim Yenilenecek 28.10
  AK Parti İlçe Başkanı Keskin 1 yılını değerlendirdi 18.10
  Kaynakları Verimli Kullanmak Elzem 18.10
  Sağlık Çalışanlarının Hakları Görmezden Gelinemez 15.10
  Orion’da 22. yıl etkinlikleri başlıyor 15.10
  Çorluya 11.500 Ton Sıcak Asfalt 11.10
  Lila Group LEAD Network Ödül Töreni’nde 11.10
  Yoğun Bakımda Yatan Hastalarımızın Tamamı Aşısız 11.10
  Çocuklarımıza En İyi Eğitimi Veriyoruz 08.10
  Bu Yollar 19 Yıldır Yapılmadı 08.10
  Gelecek Partisi Tekirdağ’da Ekonomi Zirvesi Gerçekleştirdi 08.10

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.Site Haritası