HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
YEL: Sen Süleymanpaşa lısın Diyecekler

Akparti Ergene İlçe teşkilatında muhtarlar ile yapılan toplantı sonrası sorularımızı cevaplayan Akparti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ´ben her ilçeye aynı mesafedeyim´ dedi.

Çorlu Tekirdağ Rekabeti Sürekli Var.
Mustafa Yel ´´Çorlu´nun il olması meselesi ben kendimi bildim bileli Çorlu ile Tekirdağ böyle bir sürtüşme var, Bu durum başka pek çok ilde de var büyük olan kendine yettiğini düşünen ilçeler mesela Aydın Nazilli, İskenderun Hatay, Bandırma Balıkesir gibi pek çok örnekleri çoğaltabiliriz, hep il olma ile ilgili talep vardır.´´ dedi.

Yel ´´eski Türkiye´de zaman zaman bunlara cevaz veren açıklamalar ve uygulamalar oldu, bir gecede çok sayıda ilçenin il olduğu anlar yaşadık, ama bizim il veya ilçe olma isteğinden ziyade, o il veya ilçenin aldığı hizmetlerin verimli olup olmaması husus önemlidir´´ dedi.

Büyükşehir Kanunu olduğu Sürece Mümkün Değil
Mustafa Yel ´´Bugün eskiden olduğu gibi bir ilçenin il yapılması Türkiye´de mümkün değil, çünkü artık büyükşehir yasası ile beraber nüfusu 750.000 ve üzeri olan yerler artık büyükşehir statüsüne kavuştu bunun geriye dönmesi mümkün değil, yani Çorlunun bu kanun çerçevesinde, bu kanun yürürlükte olduğu müddetçe il olması mümkün değil, bunu buradan söyleyeyim´´ dedi.

Sen Süleymanpaşa´lısın
Mustafa Yel ´´şimdi bazı izleyicilerimiz sen Süleymanpaşa´lısın diyebilir, hayır ben Tekirdağ Milletvekiliyim Çorluya ne kadar gidiyorsam, Malkara´nın da Şarköy´ün de Saray´ın da vekiliyim, benim için bu anlamda ilçelerin, köylerin, yerleşim yerlerinin hiçbir birbirinden farkı yok´´ dedi.

Ben Her İlçeye Aynı Mesafedeyim.
Yel ´´Tekirdağ´da yaşayan 1.100.000 vatandaşımıza aynı yakınlıktayız, tüm ilçelerimize de aynı yakınlıktayız, bunu özellikle söylüyorum, bizim birleşebilmemiz lazım, bırakalım bu Çorlu Tekirdağ rekabetini Tekirdağ olarak aynı yere yumruğu vurduğumuz zaman Çorlu, Muratlı, Hayrabolu, her yer aynı eşit mesafede bakarak yolumuza devam edersek
ben son derece yararlı olduğunu düşünüyorum´´ dedi

Popilizim Yapmamak Lazım
Mustafa Yel ´´geçtiğimiz günlerde Çorlu´da önemli STK ların başkanlarından birisi açıklama yapmış, ´büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak gidiyor Süleymanpaşa´da ilçesinde fırının kuyruğuna girerek ekmek alıyor bunu niye Çorlu´da yapmıyor´ diye bir açıklaması var. göz boyamakla bu işleri yapmak olmuyor, altını çizerek söylüyorum, ben ekmeği şuradan almışım buradan almışım, bunun vatandaşa hiçbir faydası yok, ben şuna bakarım büyükşehir belediyesi gelip de benim Cumhuriyet Mahallesindeki altyapıya ne kadar yatırım yapmış, 10 milyarlık bütçesi ile 7 yılda Tekirdağ´a ne kadar yatırım yapmış büyükşehir belediye başkanı olarak Çorlu´dan ekmek alsan ne olur, Süleymanpaşa´dan alsa ne olur, bana hizmet etmedikten sonra hiçbir anlamı yok, isterse her gün gelsin Çorlu´dan fırından ekmek alsın, Çorlu´ya ne yararı olur, bunları böyle düşünmek lazım, popülizm yapmamak lazım, bizim hizmetlerimiz ile size güç katan insanlar olmamız lazım dedi.

Çorlu´daki STKlar Bize Yön Versin
Konuşmasına devam eden Akparti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ´´o yüzden Çorlu´nun büyükşehir standardı içerisinde yeni bir il olamayacağını öngörüyorum, bu konu ile ilgili gerekli tartışmalar yapmak yerine, bize daha vizyoner, Çorlu´ya daha çok hizmet yapabilmemiz için bize iktidar partisi olarak Çorlu´daki sivil toplum kuruluşlarının yön vermesi gerekir, yoksa il olsa daha çok yatırım mı alacak? böyle bir şey var mı? bunu tartışmamız lazım, il olarak ayrılmış yerlere böyle bir yatırım yapılmış mı? yapılmamış mı? incelememiz lazım, bu anlamda Çorlu´nun il olmasından ziyade Çorlu´ya daha fazla nasıl yatırım nasıl yapılır bunun mücadelesini verelim, zamanımızı ve enerjimizi boşa harcamayalım dedi.

corlu 14.02.2021 22:22:40    (462) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
CHPli Belediyeler Yüzde 10 daha Fazla Verdi.
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
Tekirdağ da Ekmek Fiyatı 2 TL. Oldu
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
 
Tekirdağ İl Pandemi Kurulu Karaları 2 Mart  

141 nolu Tekirdağ İl Pandemi Kurulu aşağıdaki kararları almıştır.

1 Mart 2021 günü Sayın
Çorlu Güncel 02.03.2021
Lila Grup Yatırımlarını Büyütüyor.  

Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Lila Group, köklerinden güç alarak büyüyor. So
Çorlu Güncel 25.02.2021
ÇTSO da PAKOP a Karşı  

Ünal Baysan Kültür Merkezi Olabilir.  

Çorlu´da yayın yapan Çorlu Cep Tv´de Soruyorum Canlı Yayın programına katılan Belediye B
Çorlu Güncel 25.02.2021
Soydaşlarımız 4 Nisan Seçimlerine Hazırlanıyor  

Bulgaristan´da 04 Nisan 2021 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimi için Çorlu´da bi
Çorlu Güncel 21.02.2021
PAKOP OSBye Kesinlikle Karşıyım  

Ergene´de yapılması planlanan Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (PAKOP) OSB si hakkında s
Çorlu Güncel 16.02.2021
Davutoğlu İl Sayısı 100 Çıkartılabilir.  

Trakya´daki yerel basın mensupları ile dijital ortamda uzaktan basın toplantısı yapan önceki d
Çorlu Güncel 15.02.2021
YEL: Sen Süleymanpaşa lısın Diyecekler  

Akparti Ergene İlçe teşkilatında muhtarlar ile yapılan toplantı sonrası sorularımızı cevaplayan Akpa
Çorlu Güncel 14.02.2021
Rasim Yüksel Dualar İle Göreve Başladı.  

Yakalandığı covid-19 virüs hastalığı sonrasında tedavisi tamamlanan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yü
TEKİRDAĞ… Güncel 12.02.2021
Şehidimize Saygımızdan Susuyoruz.  

Çorlu´da bir şehit babasının ´´beni dolandırdılar, okuma yazma bilmiyorum, boş kağ
Çorlu Güncel 08.02.2021