HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Soydaşlarımız 4 Nisan Seçimlerine Hazırlanıyor

Bulgaristan´da 04 Nisan 2021 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimi için Çorlu´da bir dizi ziyaret yapan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Silistre İl Başkanı Galip Sezgin ´´Bu sefer çok güçlü gelmek istiyoruz´´ dedi.


4 Nisan seçimleri yol haritasını belirlemek üzere HÖH Trakya Temsilcisi Güner Çetin başkanlığında Çorlu’da bir araya gelen Bulgaristan göçmeni, dernek temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ile Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi temsilcileri bir araya geldi. 

Çorlu Belediyesi Atatürk Enstitüsünde yapılan toplantıya CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, MHP eski dönem milletvekili Bülent Belen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt katıldı. 

04 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerle ilgili bir araya gelen muhtarlar, STK, Dernek temsilcileri seçimlerde neler yapılacağı, sandık sayısıyla ilgili görüşlerini ortaya koydu.

Çorlu ve bölgedeki çifte vatandaş olan seçmenleri 4 Nisan günü sandık başına getirilmesiyle ilgili de derneklerden ve STK’ların çalışması istendi. 

Hak ve Özgürlük Hareketi Trakya Temsilcisi aynı zamanda Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin yaptığı konuşmada: “2016 yılından önce Türkiye Cumhuriyeti’nde 75 sandık vardı, Trakya’mızda 24 sandık vardı. Daha sonra Bulgaristan’da milliyetçi partiler komisyon kurdular daha sonra kanunla bu sandıkları düşürdüler” dedi.

Konuşmasını sündüren Güner Çetin, “Daha önce Hak ve Özgürlükler Hareketinin 38 tane milletvekili vardı, çeşitli nedenlerle 10 tane milletvekilimiz düştü bunlar geride kaldı tabi biz önümüze bakmamız lazım. En az 38 milletvekili çıkarmamız gerekiyor. Bilindiği üzene Bulgaristan anayasasında 240 milletvekili var, 40 milletvekili olduğu zaman Anayasa Mahkemesine başvurma yetkisi var. Bize karşı çıkan kanunlara itiraz etme hakkı doğmuş olacak” dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı konuşmada “sizleri şehrimizde ağırlıyor olmaktan duyduğum mutluluğu paylaşmak istiyorum. Bir memnuniyetin daha belirtmem gerekiyor Tekirdağ ilindeki oda başkanlarımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın bu birliktelikle hareket ettiği takdirde gelecek olan seçimlerde elde edilecek neticenin şimdiden olumlu olacağı kanaatindeyim” dedi.
 
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Ozcan Aygun yaptığı konuşmada: “Biz birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok şu anda ben Çorlu´da bu salonda o birlikteliği görüyorum o birliktelik bize Bulgaristan´da yapılacak 4 Nisan seçimlerinde başarıyı getirecek ilk ışıkları buradan görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın da sizlere selamını getirdim. Bir ve birlik olursak güzel işlere hep beraber başarmış oluruz, ben buna inanıyorum” dedi.

Hak Ve Özgürlükler Hareketi Silistre İl Başkanı Sezgin Galip’te yaptığı konuşmada: “Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Mustafa Karadayı´nın sizlere çok selamı var, bu seçimler Bulgaristan için çok önemli, ülke olarak da, parti olarak da çok önemli. 2017 partimiz 2´ye bölünmüştü, DOST PARTİSİ çıkmıştı. şimdi o ayrılıklar yok, daha güçlü bir şekilde gelmek istiyoruz. Biz çifte vatandaşlarımızın Bulgaristan’a geldiği zaman daha çok yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

corlu 21.02.2021 23:53:16    (186) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
CHPli Belediyeler Yüzde 10 daha Fazla Verdi.
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
Tekirdağ da Ekmek Fiyatı 2 TL. Oldu
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
 
Tekirdağ İl Pandemi Kurulu Karaları 2 Mart  

141 nolu Tekirdağ İl Pandemi Kurulu aşağıdaki kararları almıştır.

1 Mart 2021 günü Sayın
Çorlu Güncel 02.03.2021
Lila Grup Yatırımlarını Büyütüyor.  

Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Lila Group, köklerinden güç alarak büyüyor. So
Çorlu Güncel 25.02.2021
ÇTSO da PAKOP a Karşı  

Ünal Baysan Kültür Merkezi Olabilir.  

Çorlu´da yayın yapan Çorlu Cep Tv´de Soruyorum Canlı Yayın programına katılan Belediye B
Çorlu Güncel 25.02.2021
Soydaşlarımız 4 Nisan Seçimlerine Hazırlanıyor  

Bulgaristan´da 04 Nisan 2021 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimi için Çorlu´da bi
Çorlu Güncel 21.02.2021
PAKOP OSBye Kesinlikle Karşıyım  

Ergene´de yapılması planlanan Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (PAKOP) OSB si hakkında s
Çorlu Güncel 16.02.2021
Davutoğlu İl Sayısı 100 Çıkartılabilir.  

Trakya´daki yerel basın mensupları ile dijital ortamda uzaktan basın toplantısı yapan önceki d
Çorlu Güncel 15.02.2021
YEL: Sen Süleymanpaşa lısın Diyecekler  

Akparti Ergene İlçe teşkilatında muhtarlar ile yapılan toplantı sonrası sorularımızı cevaplayan Akpa
Çorlu Güncel 14.02.2021
Rasim Yüksel Dualar İle Göreve Başladı.  

Yakalandığı covid-19 virüs hastalığı sonrasında tedavisi tamamlanan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yü
TEKİRDAĞ… Güncel 12.02.2021
Şehidimize Saygımızdan Susuyoruz.  

Çorlu´da bir şehit babasının ´´beni dolandırdılar, okuma yazma bilmiyorum, boş kağ
Çorlu Güncel 08.02.2021