HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Sığınaklar ve Koridorlar Sınıf Yapıldı


53 yıllık tarihi olan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi depreme dayanaklı olmadığı gerekçesiyle yıkıldı. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınan öğretmen ve öğrenciler sığınaklarda koridorlarda ders yapmak zorunda bırakıldı.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yıkılmasından sonra yüzlerce öğrenci ve öğretmeni Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınmak zorunda kaldı. Kapasitesi olmayan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Lisesi’nin sığınakları ve koridorları sınıf yapıldı. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulanan birçok makine ve teçhizat depolara kaldırıldı, binlerce lira değerindeki makine ve teçhizatlar depolarda çürümeye bırakıldı. 1968 yılında yapılan ve binlerce öğrenci mezun eden Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekirdağ Yolu üzerine okul yapılarak taşınacaktı. Ama okul inşaatıyla ilgili bir adımın atılmaması tepkilere neden oldu.

İKİ OKUL BİRLEŞTİRİLDİ, OKULDA ÇİLE ÇEKİLİYOR
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yıkılmasıyla birlikte iki okul birleştirildi. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni iki okul kullanmak zorunda bırakıldı. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri sınıf olmayınca, sığınakları, koridorları sınıf yapmak zorunda kaldı. Aylardır öğretmen ve öğrenciler sığınaklarda koridorlarda ders yapmaya çalışıyor. Öğretmenler ise bir köşeye koydukları sandalye ve masaları öğretmen odası yaptılar. Yüzlerce öğrenci 21. Yüzyılda çile çekmek zorunda kalıyor.

MAKİNE VE TEÇHİZATLAR DEPOLARA KALDIRILDI
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan makine ve teçhizatlar Ahi Evran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sığmadığı için Önerler Mahallesi’nde bir depoya kaldırıldı. Binlerce lira değerindeki makine ve teçhizatlar depoda bekleye bırakıldı. Meslek Lisesi öğrencilerinin uygulama yapacağı makinalar ve teçhizatlar depoda bekletilmesi tepki çekerken biran önce okulun ayrılması ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapılması bekleniyor.

ARA ELEMAN İHTİYACINI KARŞILIYOR
Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çorlu’daki ara eleman ihtiyacını gideriyor. Bölgemizin sanayi bölgesi olması ve işyerlerinin ara eleman sıkıntısı yaşamasına neden olan okul eksikliğine birde iki okulun birleştirilmesi eklenince sorunlar ve işsizlik daha da artıyor.

MERDİVEN ALTI EĞİTİM VERİLİYOR
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yıkılmasıyla birlikte öğrenciler ve öğretmenler Ahi Evran Meslek Lisesi’ne taşındı. Binlerce öğrencinin aynı anda eğitim gördüğü Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin merdiven altları öğretmenler odası oldu. Bazı bölümlerde öğretmenlerin odası dahi olmadan eğitim öğretim vermeye çalışıyorlar.

MEHMET RÜŞTÜ UZEL MESLEK LİSESİ KAPANIYOR MU?
Bir yıl önce yıkılan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni yerinin yapılmaması akıllara okul kapanıyor mu sorusunu getirdi. Binlerce mezun veren Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni yeri Tekirdağ Yolu üzerinde yapılacaktı. Okulun yeni yerinin arsası Çorlu Belediyesi Meclisi’nde görüşülürken, bir yıldır hiçbir çalışmanın yapılmaması akıllara Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Lisesi kapanıyor mu sorunu akıllara getirdi.

OKUL İNŞAATININ BİRAN ÖNCE BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Sığınaklarda ve koridorlarda eğitim öğretimin yapılması tepki çekerken biran önce Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin okul inşaatının başlaması bekleniyor. Tekirdağ Yolu üzerinde yapılması düşünülen okulun ödeneği geldiği iddia edilirken okul inşaatının başlamaması tepki çekti.

corlu 26.04.2022 14:52:01    (137) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Büyükşehir Çiftçiye Desteğini Sürdürüyor  


Tarımsal üretime ve çiftçiye verdiği destekler ve hayata geçirdiği örnek projelerle Tekirdağ’da
Çorlu Güncel 11.05.2022
Çiftçimizi Yüksek Kiradan Kurtardık  


CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TİGEM arazilerini kiralayan üreticilere Ocak
Çorlu Güncel 11.05.2022
MÜSİAD 32 Yaşında, Türkiye için 32 Yıl  


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan, MÜSİAD’ın kuruluşunun 3
Çorlu Güncel 11.05.2022
Çorlu Kızılaydan bayram Ziyaretleri  


Türk Kızılay Çorlu şubesi bu yılda şekitliğe ziyarette bulundu ardından da şehit ailelerini te
Çorlu Güncel 06.05.2022
Sığınaklar ve Koridorlar Sınıf Yapıldı  


53 yıllık tarihi olan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi depreme dayanaklı olma
Çorlu Güncel 26.04.2022
Ergene Velimeşespor Öksüz Kaldı.  

Ergene Velimeşespor Kulüp Başkanı Serkan Bezgin
´Kulübümüz maalesef yine öksüz kaldı, Başka
Çorlu Güncel 21.04.2022
Tekirdağ Samsunlular Federasyonu Kurludu  

Tekirdağ’da faaliyet gösteren Samsun hemşeri dernekleri bir araya gelerek Tekirdağ Samsun Dernekler
TEKİRDAĞ… Güncel 20.04.2022
Genelge, yerel medyanın idam fermanı oldu  


Cumhurbaşkanlığı’nın kamu kurumlarına gazete alınması ve gazetelere ilan verilmesini yasaklayan
Çorlu Güncel 18.04.2022
Ötükenli Ülkücülerden İftar Yemeği  


Ötükenli Ülkücüler Yaşar Usta Restaurantta iftar yemeği düzenledi.

Düzenlenen iftara Ü
Çorlu Güncel 12.04.2022
Çorlu TSO ve TOBBdan 600 aileye gıda yardımı  


Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO)  ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) her yı
Çorlu Güncel 11.04.2022