HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
2. Lavanta Tarla Günleri Şenliği


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bizi izlemeye devam edin” 
“Belediyecilik sadece, alt yapı üst yapı kanaldan ibaret değil”
 
Ergene Belediyesi’nin bölge çiftçisine natif tarım alanında örnek teşkil etmesi için hayata geçirdiği Lavanta Tarlası projesi kapsamında bu yıl 2. Lavanta Tarla Günleri Şenliği düzenlendi. Programda konuşan ve Ergene Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında öncü olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “bizi izlemeye devam edin” dedi. 
 
Ergene Belediyesi’nin 2019 yılında 6 dönüm alanda başladığı daha sonra 35 dönüme çıkarılan lavanta tarlası renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. İlk geçtiğimiz yıl düzenlenen Ergene Lavanta Tarla Günleri Şenliği’nin ikincisi Ergene Belediyesi Tarımsal Üretim Alanı’nda yer alan lavanta tarlasında gerçekleştirildi. 
 
Programda konuşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ,”Biliyorsunuz belediyecilik sadece, alt yapı üst yapı kanaldan ibaret değil. O yüzden tarım politikalarını da hayata geçirmek zorundayız. Bizi izlemeye devam edin” dedi. 
 
“Böyle bir tesis Trakya’da belediye olarak yok”
 
Ergene Belediyesi’nin 2022 yılına 6 ayda 6 büyük açılış sloganı ile başladığını anımsatan ve bu projeler ve açılışlarla ilgili olarak bilgiler aktaran Başkan Yüksel, “10 Ocak 2022 tarihinde bölgemizin merkezinde Marmaracık Mahallemizde Ergene Atatürk Evimizi açtık. Yine büyükşehir belediyemiz ile Ergenemize geçen dönem kazandırdığımız sosyal projemiz olan gölet projesini hep beraber açtık. Çok net söylüyorum. Böyle bir tesis Trakya’da belediye olarak yok, ben iddia ediyorum. Gençlerimizin mutluluğunu orada bizler paylaşıyoruz. Fiyatlarımız sadece maliyeti karşılayacak şekilde fiyatlandırdık. Bu nedenle meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Gençlerimizin mutluluğuna ortak oldular, olmaya da devam ediyorlar. Biliyorsunuz daha önce de gölet projemizi hayata geçirdik. Orada da gençlerimiz, vatandaşlarımız boş zamanlarını değerlendirebilecek, keyifli zamanlar geçirebilecek bir projeyi hep beraber açmıştık. Mart ayında biliyorsunuz 18 Mart’ta tarihi bir projeyi hayata geçirdik. Seyit Onbaşı’nın ismini yaşatmak, gelecek kuşaklara örnek olmak adına Seyit Onbaşı Projesini hep beraber vatandaşlarımızın, gençlerimizin hizmetine açtık” diye konuştu.
 
“Ergene Belediyesi sosyal belediyecilikte öncü belediye”
 
Ergene Belediyesi sosyal belediyecilikte örnek belediyelerden bir tanesidir diyen Başkan Yüksel, “O yüzden her mahallemizde düğün salonlarımız var. Esenler Mahallemizde bölgemize yakışır, ilçemize yakışır düğün salonunu gençlerimizin hizmetine açtık. Yenilenmesi gerekenler var. Allah kısmet ederse onları da bir bir hayata geçireceğiz.  Her platformda söylüyoruz. Bizler gençlerimize, çocuklarımıza önem veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz. 19 Mayıs’ta Vakıflar Mahallemizde güzel bir gençlik tesisimizi hizmete açtık. Bugün gençlerimiz kullanıyor. Orada bu yıl değişik etkinlikler de yapacağız. En son yine Ulaş Mahallemizde Ömer Şakar’ın ismini vererek parkımızı açtık. Bu tür projelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.
 
“Ergene Belediyesi her platformda iddialı”
 
Başkan Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ergene Belediyesi her platformda iddialı olmaya devam ediyor. Allah kısmet ederse Sağlık Mahallemizde de güzel bir projemiz var. Gençlerimize söz verdik, halkımıza söz verdik. İlçemize, bölgemize yakışır, açık ve kapalı düğün salonu projemiz bitti. Onu da kısa süre içerisinde hayata geçireceğiz.”
 
“Yeşiltepe Mahallesi’nin sorununu çözeceğiz”
Konuşmasının bir bölümünde Yeşiltepe Mahallesi sakinlerine de seslenen Başkan Yüksel, “Yeşiltepe Mahallemizdeki vatandaşlarımıza buradan söylüyorum, 2019 yılından beri mimarlarımız, mühendislerimiz sırf Yeşiltepe için çalışıyorlar. Şu anda bütün tapular lağvedildi. Her zaman söylüyorum. Yeşiltepe Mahallemiz mağdur olduğu için biraz kayıracağız. Şu anda altyapısı hazır. 1 yıl içerisinde bütün Yeşiltepe Mahallesindeki vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermiş olacağız. Buradan söylemek doğru olmak ama Yeşiltepe Mahallemizi biraz kayıracağız.  Allah’ın izniyle vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermiş olacağız. Biz derinden gidiyoruz, çalışarak gidiyoruz. Kimseye reklam yapmıyoruz. Bütün mimarlarımız, mühendislerimiz çalışıyor” dedi.
 
“Her mahallede iddialı projelerimiz var”
 
Başkan Yüksel ayrıca, “Marmaracık Mahallemizde biliyorsunuz, güzel gölet tesisinin üzerine iskeleler yapacağız. Seyir terasları yapacağız. Manavgat Şelalesini burada inşallah yaşatacağız vatandaşlarımıza. Her mahallede iddialı projelerimiz var” diye konuştu.
 
“Ergene Belediyesi sosyal belediyecilik alanında çok yol aldı”
 
 Bugün bizim için tarım günü diyen Başkan Yüksel, “Daha önce söylediğimiz gibi Ergene Belediyesi sosyal belediyecilik alanında çok yol aldı, almaya da devam ediyor. Bugün halk ekmek Ergene’de 2 lira. 3 ekmekten bir tanesi bedavaya geliyor. Bu da belediyeler için halk için bir çalışmadır. Bazen ne yaptın diyorlar. İşte bunlar da bir örnek. Her gün 150 haneye sıcak yemek imkanımız var. Allah kısmet ederse Sağlık Mahallemizde Sağlık Mahallemizde Aşevi, Taziye Evi ve Engelli Merkezimizi kuracağız diğer mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerine oradan sıcak yemek imkanımız olacak. Bunlar olması gereken projeler” şeklinde konuştu. 
 
“Siyaset bir idealdir”
 
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konuşmasına şöyle devam etti: “Siyaset bir idealdir. Herkesin bir ideali vardır. Bizler de arkadaşlarımızla bölgemizde planladığımız projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Bütün olumsuzluklara rağmen Ergene Belediyesi yılmadan, durmadan çalışmalara devam ediyor. Bizi her platformda yalnız bırakmayan tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün çilek tarlamızı açamadık ama önümüzdeki hafta Allah kısmet ederse bu mekanda vatandaşlarımız hem gelecek sabah kahvaltılarını yapacak hem de dalından çilek toplayacaklar. Biliyorsunuz belediyecilik sadece, alt yapı üst yapı kanaldan ibaret değil. O yüzden tarım politikalarını da hayata geçirmek zorundayız. Allah’ın izniyle kendi örnek buğdayımızı da yetiştireceğiz. Çünkü halk ekmek projemizi büyütüyoruz. El değmeden ekmek üreteceğiz. Günde 20 bin ekmek üreteceğiz. Diğer mahallelerimizden vatandaşlarımıza da bu imkanı sunacağız. Kimse merak etmesin, her mahallemize ayrı ayrı şubeler açacağız. Vatandaşımıza ucuz ekmek sunmanın mutluluğunu hep beraber yaşayacağız. Bu tür projeler bizim için önemli. Sosyal projeler bizim için çok önemli. Bu projede emeği geçen başta Doğan Durmaz arkadaşım olmak üzere tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin.” 
 
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve 2. Lavanta Tarla Günleri Şenliği kapsamında sembolik hasat yapıldı. 
 
Vatandaşların mor renge bezenen lavanta tarlasında bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediği etkinlikte katılımcılara Ergene Belediyesi çilek tarlasında yetiştirilen çileklerden yapılan çilek suyu ikram edildi. 
 

corlu 27.06.2022 12:53:07    (198) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Yıldız Filiz Çorluyu Gururlandırdı  


Türkiye’nin ilk ve tek kadın Kahveciler Esnaf Odası Başkanı olarak hafızalara kazınan ve Çorlu’
Çorlu Güncel 03.08.2022
TESKİ Bu Şehre İhanet Ediyor.  

Özgür Basın Topluma Katkı Sağlar  

Çorlu Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü vesilesi ile Atat
Çorlu Güncel 25.07.2022
Pardon Basında sansür kalktı mı dediniz  

AGSY’den ders gibi ’24 Temmuz’ açıklaması
Çorluspor1947de Hedef 3. lig  


Çorluspor 1947 Olağanüstü Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
Tamamını Sanayici ve İş İnsanlarını
Çorlu Güncel 22.07.2022
Başkan Sarıkurt Kazımiye Mahallesi Sakinleriyle Bu  

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmaları kapsamı
Çorlu Güncel 22.07.2022
Çorlu TSO´Dan 27 Firma  


2021 Yılı İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesinde Çorlu TSO´Dan 27 Firma Yer Aldı
<
Çorlu Güncel 22.07.2022
Vekil Aygun Mızrak Çuvala Sığmaz  


Tekirdağ’ın sorunlarını çözmek, halkımızın dertlerine çare bulmak, sıkıntıları ülke gündemine s
Çorlu Güncel 20.07.2022
Tüm Türkiye Şarköyü Konuşuyor  


Şarköy Belediyesi tarafından, uygulanan doğru ve vizyoner belediyecilik politikalarıyla oluştur
Çorlu Güncel 20.07.2022
Ergene Belediyesinin Çilek Tarlalarına Yoğun İlgi   

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Erg
Çorlu Güncel 20.07.2022