HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Ergene Belediyesinin Çilek Tarlalarına Yoğun İlgi Gösteriliyor

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinin yanı sıra Ergene Belediyesinin çilek tarlalarına İstanbul’dan da misafirler geldi.

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarını Kurban bayramı tatili içinde binlerce vatandaş ziyaret etti. Lavanta bahçelerinin ardından Ergene Belediyesinin ikinci tarım arazisi olan çilek tarlaları Lavanta bahçeleri gibi vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Dalından organik çileklerden yiyen vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli bir çilek yemediklerini belirttiler.

Çilek Kafede Sabah Kahvaltısı Servisi Başladı
Kurban bayramının üçüncü gününde çilek tarlalarında sabah kahvaltısı servisi de başladı. Çilek kafe de hazırlanan serpme kahvaltılar aileleri ve sevdikleri ile birlikte çilek tarlarına sabah kahvaltısı yapmak için gelen vatandaşlara sunuldu. Kahvaltısını yapan vatandaşlar ardından çilek tarlalarında dalından çilek topladı. 20 dönümlük alanda oluşturulan çilek tarlalarında dalından çilek toplayan vatandaşlar bu güzel hizmetten dolayı başta Ergene Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli çilek yemediklerini belirterek, “Ergene Belediyesinin oluşturmuş olduğu çilek tarları gerçekten çok güzel olmuş. Çilek kafede sabah kahvaltımızı yapıp ardından da dalından çilek toplayıp alış verişimizi yapıyoruz. Ayrıca tarladan dilediğimiz kadar da çilek yiyebiliyoruz” dediler.

Herkesi Çilek Tarlalarımıza Bekliyoruz
Ergene Belediyesinin çilek tarlalarına gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak sosyal belediyecilik alanında yaptığımız öncü çalışmalarımızın yanı sıra tarım alanında da bölge çiftçisine örnek olacak uygulamaları hayata geçirerek rol model olmayı hedefliyoruz. Ergene Belediyemizin ikinci tarım arazilerinden olan çilek tarlalarımız lavanta bahçelerimizin hemen yanında 20 dönümlük arazi içinde oluşturduk. Vatandaşlarımıza çilekleri dalından kopartarak sepetlerine toplayıp evlerine organik meyve götürme imkanı sunduk. Kurban bayramı tatili içinde halkımız çilek tarlalarımıza yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinden binlerce vatandaşımız çilek tarlalarımızı ziyaret etti hatta İstanbul’dan dahi çok fazla misafirimiz çilek tarlalarımızda konuk ettik. Misafirlerimiz ile birebir sohbet etme imkanım oldu herkes çilek tarlalarımızı, çileklerimizin lezzetlerini çok beğendiklerini söyledi. Bu memnuniyet bizleri çok sevindirdi. Çileklerimiz bizim bebeklerimiz gibi, herkesin onlara hayranlıkla bakması dokunması, neşeyle toplaması çok hoşumuza gidiyor. En çok çocuklar içinde mutlu oluyoruz, bizlerin çocukluk zamanları toprak üzerinde geçti ancak onlar kapalı dört duvar arasındalar. Anneleri babaları marketlerden, pazarlardan tabi çilek alıp geliyorlar ama onlar burada dalından organik en taze çilekleri yiyebiliyor. Ergene Belediyenizin çilek tarlalarından elleriyle çilek toplayıp evlerine götürmek isteyen herkesi çilek tarlalarımıza bekliyoruz” dedi.

corlu 20.07.2022 15:22:18    (156) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
Yıldız Filiz Çorluyu Gururlandırdı  


Türkiye’nin ilk ve tek kadın Kahveciler Esnaf Odası Başkanı olarak hafızalara kazınan ve Çorlu’
Çorlu Güncel 03.08.2022
TESKİ Bu Şehre İhanet Ediyor.  

Özgür Basın Topluma Katkı Sağlar  

Çorlu Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü vesilesi ile Atat
Çorlu Güncel 25.07.2022
Pardon Basında sansür kalktı mı dediniz  

AGSY’den ders gibi ’24 Temmuz’ açıklaması
Çorluspor1947de Hedef 3. lig  


Çorluspor 1947 Olağanüstü Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
Tamamını Sanayici ve İş İnsanlarını
Çorlu Güncel 22.07.2022
Başkan Sarıkurt Kazımiye Mahallesi Sakinleriyle Bu  

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmaları kapsamı
Çorlu Güncel 22.07.2022
Çorlu TSO´Dan 27 Firma  


2021 Yılı İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesinde Çorlu TSO´Dan 27 Firma Yer Aldı
<
Çorlu Güncel 22.07.2022
Vekil Aygun Mızrak Çuvala Sığmaz  


Tekirdağ’ın sorunlarını çözmek, halkımızın dertlerine çare bulmak, sıkıntıları ülke gündemine s
Çorlu Güncel 20.07.2022
Tüm Türkiye Şarköyü Konuşuyor  


Şarköy Belediyesi tarafından, uygulanan doğru ve vizyoner belediyecilik politikalarıyla oluştur
Çorlu Güncel 20.07.2022
Ergene Belediyesinin Çilek Tarlalarına Yoğun İlgi   

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Erg
Çorlu Güncel 20.07.2022