HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Ergene’de Hayallerimizi Gerçeğe Dönüştürüyoruz


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Giresun’un Eynesil İlçe Belediye Başkanını hafta sonu Ergene’de misafir etti. Başkan Yüksel çilek tarlasında konuk ettiği Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’e “Ergene’de hayallerimizi gerçeğe dönüştürüyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu 3.lig 2.grupta mücadele eden Ergene Velimeşespor hafta sonu Eynesil Belediyespor ile maç yaptı. Müsabakayı izlemek için Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’de geldi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile birlikte protokol tribününden müsabakayı takip eden Eynesil Belediye Başkanı müsabaka sonunda Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in daveti üzerine Ergene Belediyesinin tarım arazileri olan Lavanta Tarlası ve Çilek Bahçelerini ziyaret etti. Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz lavanta tarlaları ve çilek bahçelerine hayran kaldığını belirterek, “Gerçekten sosyal belediyecilik işte tam da budur. Başkanımız belediyenin tarım arazilerini çok verimli bir şekilde kullanmış. Çileklerin tadı çok güzel, ben ilk defa aroması bu kadar güzel bu kadar lezzetli bir çilek yedim” dedi.

Halkımıza En İyi Şekilde Hizmet Ediyoruz
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Lavanta tarlaları ve çilek bahçelerinin yanı sıra Ergene Belediyesinin yapmış olduğu diğer hizmet ve projelerden de Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’e bahsetti. Başkan Yüksel, “2014 yılında kurulan belediyemizin elinde sadece kazma küreği varken şimdi bünyemizdeki tam donanımlı hizmet araçlarımızla halkımıza en iyi şekilde hizmet ediyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda gece gündüz demeden halkımız için çalışıyoruz. Ergene’de hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek adına var gücümüzle çalışıyor, hangi mahallede hangi vatandaşımıza ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. 8 yıllık bir belediye olmamıza rağmen 40 yıllık belediyelerin çok çok önündeyiz” dedi.

Ergene’ye Dev Yatırımlar Kazandırdık
Göreve geldiğimiz günden itibaren vatandaşlarımızın en büyük sorunlarının başında gelen altyapı ve üst çalışmalarımızı tamamladık diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İlçemizin kanayan yarası olan altyapı ve üstyapı sorununu ortadan kaldırdık. Hasta nakil aracımız ile Ergeneden civar ilçelerdeki hastanelere gitmek isteyen vatandaşlarımızı ücretsiz bir şekilde evlerinden alıp hastanelere götürüyor ve hastanede işlerini tamamladıktan sonra evlerine geri bırakıyoruz. Bu güzel hizmetimiz Tekirdağ genelinde sadece Ergene Belediyesinde var. Bunun yanında Ergenemizde yardıma ve bakıma muhtaç ailelerimize de yemek yardımında bulunarak onları da yalnız bırakmıyoruz. Engelli ailelerimize hasta yatağı ve tekerlekli sandalye desteklerimiz oluyor, Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binamızda çocuklarımıza ücretsiz İngilizce, resim, satranç, bilgisayar gibi birçok kurslar düzenliyoruz, çocuklarımızın yanı sıra meslek edindirme kurslarımız olan aşçı yardımcılığı, pastacılık ve bayan kuaförü kurslarımızla da özellikle ev hanımlarına yeni iş kolları açıyoruz. Sevgi Kenti Ergenemizde hizmete açtığımız Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyunuz evimiz ile ilçemiz de eğitime çok güzel ve büyük bir kalıcı eser kazandırdık. Düğün salonu ihtiyacı olan Pınarbaşı, Misinli, Esenler ve Kırkgöz mahallelerimize yeni düğün salonları inşa ettik. Gururumuz Ergene Velimeşespor futbolcularımızın müsabakalarını oynadığı Velimeşe Mustafa Kemal Atatürk Stadyumunu ve futbolcularımızın konaklayacakları Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor tesisi ile Ergene Belediyesi Kapalı Spor tesisi projelerini hizmete açtık. Vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımızın parklarda doyasıya eğlenip, aileleri ile güzel vakitler geçirmeleri adına Ergene’de park sayımızı 80’nin üzerine çıkardık, ayrıca Velimeşe mahallemizde geçtiğimiz sene hizmete açtığımız Velimeşe Gölet Kafe ile de çok güzel bir sosyal donatı oluşturduk. Vatandaşlarımız bize Belediye Başkanlığı görevini verdi bizlerde bu görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içindeyiz” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Trakya’nın yükselen değeri Ergene’de özellikle 2022 yılının ilk 6 ayında 6 yeni büyük projeyi Ergene’ye kazandırdıklarını da belirterek, “ Ocak ayında Trakya bölgesinde Kırklareli ve Çorlu’dan sonra üçüncü Atatürk Evi ve Müzesini Ergene ilçesine kazandırdık, Ergene Belediyesinin her sene geleneksel hale getirerek düzenlemiş olduğu 14 Şubat Toplu Nikah Şölenini bu sene Şubat ayında hizmete açtığımız Ergene Belediyesi Göl Restaurant ve Düğün Salonunda gerçekleştirdik. Ocak ve Şubat aylarının ardından 18 Mart Çanakkale Zaferimizin yaşandığı günde Çanakkale Zaferimizin kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı’nın adının yaşatılacağı Seyit Onbaşı Parkı ve Kitap Kafeyi Ergene halkının hizmetine sunduk. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yaşandığı özel günde de Esenler mahalle halkına sözünü vermiş olduğumuz Esenler Çok Amaçlı Düğün Salonunun açılışını gerçekleştirdik. Sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olan Ergene Belediyesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında da Ergene’de Vakıflar 19 Mayıs Stadyumunun açılışını gerçekleştirerek gençlerimizin hizmetine sunduk. Mayıs ayının ardından Haziran ayında da Ulaş’ın belediye olduğu dönemde kurucu Belediye Başkanı olan Ömer Şakar’ın isminin verildiği parkı açtık” dedi.

“Rasim Başkanımız Örnek Bir Başkan”
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yapmış olduğu hizmet ve projeleri takdirle karşıladığını belirten Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, “Gerçekten Rasim Başkanımız Ergene ilçesine yapmış olduğu hizmet ve projelerle örnek gösterilecek bir başkan olmuş. 8 yıla bu kadar büyük yatırımı sığdırmak gerçekten büyük iş. Ben Ergene halkının böyle çalışkan bir belediye başkanı olduğu için kendilerini çok şanslı buluyor, bundan sonraki çalışmalarında da kendisine canı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

corlu 05.09.2022 15:54:08    (462) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti  


Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu tarafından Kosova Prizr
Çorlu Güncel 07.03.2023
İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı  

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, deprem bölgesindeki yerel gazeteler ve medya kuruluşları i
TEKİRDAĞ… Güncel 20.02.2023
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022