HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi


Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hâle getirilen ve bölgenin en büyük sünnet şölenlerinden biri olan Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle verilen aranın ardından yeniden düzenlenen Çorlu Belediyesi Geleneksel Toplu Sünnet Şöleninde 214 çocuk sünnet edilirken, şölen kapsamında çeşitli etkinlikler tertiplendi. Şölen öncesinde çocukların sünnetini gerçekleştiren Özel Optimed International Çorlu Hastanesi, Özel Çorlu Reyap Hastanesi, Özel Çorlu Vatan Hastanesi ve Özel Vega Hospital yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür plaketi sunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da ikamet eden dar gelirli ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla geleneksel hâle getirilen sünnet şölenine destekleri için hastane yetkililerine teşekkür etti.

Cumhuriyet Meydanında toplanan sünnet çocukları ve aileleri Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve sünneti gerçekleştiren özel hastane yetkilileri ile hatıra fotoğrafı çekiminin ardından kortej eşliğinde Çardaklı Çeşme Sahnesine yürüyüş gerçekleştirdi ve sünnet çocukları ile ailelerine çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Pandemi Nedeniyle Ara Verildi
Çardaklı Çeşme Sahnesinde Geleneksel Toplu Sünnet Şölenine katılanlara hitaben konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarının sünnetine katkı sunabilmek amacıyla geleneksel hâle getirilen ancak pandemi nedeniyle ara verilen Geleneksel Toplu Sünnet Şölenini düzenlemekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Öncelikle bugün bir araya gelmemizin sebebi olan Toplu Sünnet Şölenimizin en başta çocuklarımız olmak üzere, Çorlu’muza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Yerel seçimlerin öncesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla Çorlu’muzda yaşayan herkesin yanında olacağımızı söylemiştim. Çorlu halkına bunun sözünü vermiştim. Bugün gerçekleşen Toplu Sünnet Şöleni de Çorlulu ailelerin, çocukların her daim yanında olduğumuzun bir göstergesi. 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin yanında olmak için çalışmalar yapıyor ve projelerimizi o yönde gerçekleştiriyoruz.

Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz Geleneksel Toplu Sünnet Şölenimizi yeniden hayata geçiriyor olmaktan ve siz hemşehrilerimle bir arada olmaktan çok mutluyum. Yakın zamanda kentimize kazandırdığımız Çardaklı Çeşme Sahnemizde böylesine güzel bir organizasyon düzenlemek de ayrı bir önem taşıyor.

Hastane Yetkililerimize Çok Teşekkür Ediyorum
Bizler Çorlu Belediyesi olarak kentimizdeki özel hastaneler ile iş birliği yaptık ve belediyemize sünnet için başvuruda bulunan 214 çocuğumuzun sünnet edilmesine vesile olduk. Sünnet merasiminin ardından iyileşen çocuklarımızı aileleriyle bir arada eğlenecekleri güzel bir etkinlikte bir araya getirdik.
Toplu Sünnet Şölenimizde çocuklarımızın sünnet operasyonlarına sağladıkları katkı ve desteklerden dolayı Özel Optimed International Çorlu Hastanesi, Özel Çorlu Reyap Hastanesi, Özel Çorlu Vatan Hastanesi ve Vega Hospital’a gönülden teşekkür ediyorum. Desteğiniz hem belediyemiz adına hem de Çorlulu vatandaşlarımız adına çok kıymetli…

Dilerim Mezuniyetlerini de Birlikte Kutlarız
Bir kez daha çocuklarımızın sünnet töreninin hayırlı olmasını diliyorum. Dilerim üniversite mezuniyetlerini de hep birlikte burada kutlarız. Yavrularımıza aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür temenni ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.
Başkan Sarıkurt konuşmasının ardından Çardaklı Çeşme Sahnesini dolduran sünnet çocukları ve aileleriyle bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi ve eğlencelerine eşlik etti.

Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni, Kel Orhan ve Orkestrası’nın birbirinden güzel ve eğlenceli şarkıları eşliğinde sona ererken sünnet çocukları ve aileleri doyasıya eğlendi. Vatandaşlar hem Çorlu Belediyesine hem de sünnetleri gerçekleştiren hastanelere teşekkür etti.

corlu 05.09.2022 16:12:07    (284) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
DEVA Tabelasına AKPARTİ Engeli  

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Çorlu ilçe başkanlığı taşındığı yeni binaya tabelası asamadı. İlç
Çorlu Güncel 26.11.2022
Diktaş Guruptan Yeni Proje;  

Gökhan Diktaş; “Çok uzun yıllardır sanayicilik yapan bir ailenin temsilcisi olarak bu vatana hizmet
Çorlu Güncel 14.11.2022
AGSYD’den 10 Kasım Açıklaması  

100 YILLIK ÖNGÖRÜSÜYLE
GURUR DUYUYORUZ

-Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’
Çorlu Güncel 11.11.2022
İ.Volkan Ülkemizi Pariste Temsil Etti  


ÇORLU TSO  YÖNETİM KURULU BAŞKANI İZZET VOLKAN
PARİS’TE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ
 
Pari
Çorlu Güncel 08.11.2022
Alpay Var Zirvede  


CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın basın toplantısında CHP Genel merkezi tarafından 11 ilçede
Şarköy Güncel 26.10.2022
1100 Kilometrelik Köprü  


Tekirdağlı gazeteciler, Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin girişimi ve iş adamı Süleyman Kozuv
TEKİRDAĞ… Güncel 25.10.2022
AGSYD 30.Yıl Etkinlikleri’nde katılım rekoru kırıl  


TÜRK DÜNYASI’NIN NABZI ve
MEDYANIN KALBİ BURSA’DA ATTI

Anadolu Gazeteciler ve Spo
Çorlu Güncel 17.10.2022
Çorlu TSOda Volkan Güven Tazeledi  


2 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri organ  seçimlerinin
Çorlu Güncel 10.10.2022
Et ve süt üreticileri can çekişmektedir  


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Et ve süt üreticileri can çekişmektedir. Tar
Çorlu Güncel 10.10.2022
Ergenede Atatürk Evine Ziyaretler Devam Ediyor  


Ergene Belediyesi tarafından Ergene ilçesine kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan E
Çorlu Güncel 10.10.2022