HABER ARA >>>    >>> SON 30 HABER
Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi


Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hâle getirilen ve bölgenin en büyük sünnet şölenlerinden biri olan Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle verilen aranın ardından yeniden düzenlenen Çorlu Belediyesi Geleneksel Toplu Sünnet Şöleninde 214 çocuk sünnet edilirken, şölen kapsamında çeşitli etkinlikler tertiplendi. Şölen öncesinde çocukların sünnetini gerçekleştiren Özel Optimed International Çorlu Hastanesi, Özel Çorlu Reyap Hastanesi, Özel Çorlu Vatan Hastanesi ve Özel Vega Hospital yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür plaketi sunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da ikamet eden dar gelirli ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla geleneksel hâle getirilen sünnet şölenine destekleri için hastane yetkililerine teşekkür etti.

Cumhuriyet Meydanında toplanan sünnet çocukları ve aileleri Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve sünneti gerçekleştiren özel hastane yetkilileri ile hatıra fotoğrafı çekiminin ardından kortej eşliğinde Çardaklı Çeşme Sahnesine yürüyüş gerçekleştirdi ve sünnet çocukları ile ailelerine çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Pandemi Nedeniyle Ara Verildi
Çardaklı Çeşme Sahnesinde Geleneksel Toplu Sünnet Şölenine katılanlara hitaben konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarının sünnetine katkı sunabilmek amacıyla geleneksel hâle getirilen ancak pandemi nedeniyle ara verilen Geleneksel Toplu Sünnet Şölenini düzenlemekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Öncelikle bugün bir araya gelmemizin sebebi olan Toplu Sünnet Şölenimizin en başta çocuklarımız olmak üzere, Çorlu’muza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Yerel seçimlerin öncesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla Çorlu’muzda yaşayan herkesin yanında olacağımızı söylemiştim. Çorlu halkına bunun sözünü vermiştim. Bugün gerçekleşen Toplu Sünnet Şöleni de Çorlulu ailelerin, çocukların her daim yanında olduğumuzun bir göstergesi. 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin yanında olmak için çalışmalar yapıyor ve projelerimizi o yönde gerçekleştiriyoruz.

Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz Geleneksel Toplu Sünnet Şölenimizi yeniden hayata geçiriyor olmaktan ve siz hemşehrilerimle bir arada olmaktan çok mutluyum. Yakın zamanda kentimize kazandırdığımız Çardaklı Çeşme Sahnemizde böylesine güzel bir organizasyon düzenlemek de ayrı bir önem taşıyor.

Hastane Yetkililerimize Çok Teşekkür Ediyorum
Bizler Çorlu Belediyesi olarak kentimizdeki özel hastaneler ile iş birliği yaptık ve belediyemize sünnet için başvuruda bulunan 214 çocuğumuzun sünnet edilmesine vesile olduk. Sünnet merasiminin ardından iyileşen çocuklarımızı aileleriyle bir arada eğlenecekleri güzel bir etkinlikte bir araya getirdik.
Toplu Sünnet Şölenimizde çocuklarımızın sünnet operasyonlarına sağladıkları katkı ve desteklerden dolayı Özel Optimed International Çorlu Hastanesi, Özel Çorlu Reyap Hastanesi, Özel Çorlu Vatan Hastanesi ve Vega Hospital’a gönülden teşekkür ediyorum. Desteğiniz hem belediyemiz adına hem de Çorlulu vatandaşlarımız adına çok kıymetli…

Dilerim Mezuniyetlerini de Birlikte Kutlarız
Bir kez daha çocuklarımızın sünnet töreninin hayırlı olmasını diliyorum. Dilerim üniversite mezuniyetlerini de hep birlikte burada kutlarız. Yavrularımıza aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür temenni ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.
Başkan Sarıkurt konuşmasının ardından Çardaklı Çeşme Sahnesini dolduran sünnet çocukları ve aileleriyle bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi ve eğlencelerine eşlik etti.

Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni, Kel Orhan ve Orkestrası’nın birbirinden güzel ve eğlenceli şarkıları eşliğinde sona ererken sünnet çocukları ve aileleri doyasıya eğlendi. Vatandaşlar hem Çorlu Belediyesine hem de sünnetleri gerçekleştiren hastanelere teşekkür etti.

corlu 05.09.2022 16:12:07    (502) Okunma

 ÇORLUDA BUNLAR KONUŞULUYOR   GÜNCEL KONULAR
Çorlu Asayiş Sorunlarında Düzelme Var
Sahne Davası Duruşması Yapıldı.
Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
Hisseli Arsa Satışına Dikkat
Kızılay Kan Stokları Azalıyor mu?
Çorluyu Sevmek Zafer Günlerinde Anmak Değildir
 
TÜRSAB Trakyadan KOSOVA Ziyareti  


Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Birliği Trakya Bölge Temsil Kurulu tarafından Kosova Prizr
Çorlu Güncel 07.03.2023
İYİ Parti den Basına Destek Çağrısı  

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, deprem bölgesindeki yerel gazeteler ve medya kuruluşları i
TEKİRDAĞ… Güncel 20.02.2023
Ergünkent İnşaat’tan Açıklama  

Daire Sahiplerinin Mağduriyetleri Giderildi
Ergünkent İnşaatının projelerinden 3.şahıslar üzeri
TEKİRDAĞ… Güncel 28.01.2023
TGF Genel Başkanına Kınama  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu’nda Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’ni
TEKİRDAĞ… Güncel 23.01.2023
Başarılı Gazeteciler Ödüllendirildi  


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Tekirdağ Basın Ödülleri, sahipleriy
Çorlu Güncel 16.01.2023
Bursluluk Sınavına Rekor Katılım  

TED Çorlu Kolejinin 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günleri ikişer oturum şeklinde yaptığı okula
Çorlu Güncel 16.01.2023
Nisan Ayında 41 Yaşındayız  

Özel Çorlu Vatan Hastanesi yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvalt
Çorlu Güncel 16.01.2023
Reyap Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz  

Çorlu Reyap Hastanesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları il
Çorlu Güncel 16.01.2023
1. Hamsi Festivali Coşkusu  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorlu Bel
Çorlu Güncel 16.01.2023
Ali Darıcı nın Ankara Çıkartması  

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Adayı Ali Darıcı, peş peşe düzenlediği ilçe ziyaretleri devam ederken
TEKİRDAĞ… Güncel 27.12.2022