HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

 AKPARTİ lilere 8 Önemli Soru

  Tarih 22.02.2019    (5956) Okunma

CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt seçim ofisi açılışında siyasi rakibi AKPARTİye yüklendi. AKPARTİ hükümeti tarafından Çorlu´da yapılamayanları anlatan Sarıkurt ´´ Ülkemizin içinde bulunduğu şartlarda 31 Mart seçimlerinden sonra en çok birlikteliğe ihtiyacımız olacağının bilinciyle sevgi ve saygı dilinden vazgeçmeden devam ettirdiğimiz bu süreçte söylemlerin sertleştirildiğini üzülerek takip ediyorum. Şimdi kibarca siyasi muhataplarıma soruyorum.

Biz bütün bu tesislerimizin şehrimizde hayata geçmesi için mücadele ederken.

Gençlik ve spor bakanlığımızın neden hala hiçbir tesisi hayata geçmedi açılış yapmadık?

Karayolları genel müdürlüğü tarafından emlak konut köprüsünün yapımına dair ihalesi dahi yapılmışken neden hala yapımına başlanmadı?

Hepimizin sağlığını bir şekilde etkileyecek termik santrale bizler karşı çıkarken neredeydiniz?

Şehrimizin etrafındaki son doğal SİT alanlarımıza zarar verecek maden ruhsatlarına karşı mücadele ederken neredeydiniz?

Biz Çorlu´muzun 3. Büyük bir yeşil alana kavuşması için 90 dönüm alanda park olsun derken, siz neden 40 dönüm alana razı geldiniz?

Marmaracık´tan Karatepe’ye uzanan yol senelerdir bitirilemiyor. Bizim geciken işlerimize tepki gösterdiğiniz gibi neden bu işe de tepki göstermiyorsunuz?

Madem mevzuatlar öğrencilerimizin ücretsiz ulaşımına müsaade ediyor. Ankara’da neden yapmadınız? İstanbul’da neden yapmadınız?

Şehrimizde Biz Üniversite üniversite derken, huzur kenti Çorlumuzda bizim şehir olarak hiçte ihtiyacımız yokken ülkemizin 13. Yüksek güvenlikli ceza evinin verimli tarım topraklarımızda yapılmasına neden göz yumdunuz? ´´ dedi.


 Her şeye rağmen biz sevgi dilinden, saygı dilinden asla vazgeçmeyeceğinin altını çizen Sarıkurt ´´Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada şehrimizde işi için, aşı için çalışan üreten ülkemize, şehrimize katkı koyan tüm vatandaşlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde dürüst, adil ve çalışkan bir yönetim için, hayatın her alanında, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda var olmuş meclis üyelerimizle beraber çalışmaya hazır mıyız?´´ dedi.

BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası