Cumhurbaşkanımıza Gideceğim

(27.05.2021)         

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,” Ergenemizin Mağduriyeti İçin Cumhurbaşkanlığı Köşküne Gideceğim”
Ergene Belediyesi olarak en çok önem verdikleri konunun başında yer alan Velimeşe OSB sınırları içerisinde kalan belediye arazileri ile ilgili değerlendirmede bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “100 – 150 milyon liralık yerlerimiz 20 milyona heba olacak. Cumhurbaşkanlığından randevu talep ettim, köşke gideceğim ve mağduriyetimizi dile getireceğim” dedi. 
Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde kalan Ergene Belediyesine ait arazilerin OSB yönetimi tarafından emlak değerinden kamulaştırmak istemesi konusunu sık sık gündeme getiren ve o arsaların Ergene halkının geleceğinin teminatı olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye meclis toplantısında konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Ergene Belediyesi Danıştay’daki Davayı Kaybetti
Bugün ben varım yarın başka bir arkadaş olacak diyen Başkan Yüksel, “Bugün bizler varız, yarın başkaları olacak. Biz geliri olmayan bir ilçeyiz. Hala mülklerimiz Çorlu’da kaldı. Bunu sürekli söylüyorum. Şimdi istemek en kolay. Bizim gelirlerimiz belli. Mahkemeyi de kaybettik. Velimeşe OSB’deki Danıştay’a giden mahkemeyi de kaybettik. En büyük gelirimiz, kamu ortaklık paylarındandı bugüne kadar. Ergene Belediyesi altın yılını yaşıyor bugüne kadar 2 dönemdir diye düşünüyorum çünkü ekonomik olarak para oradan geliyordu. Yarın OSB kamulaştırdığı zaman bir kereye mahsus 20 milyon lira alacağız, bir daha gelirimiz olmayacak. 100 veya 150 milyonluk yerlerimiz 20 milyona heba olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.
“Cumhurbaşkanlığından Randevu Talep Ettim”
Çorlu ile neden anlaşamıyoruz Çorlu’da CHP belediyesi sorusu üzerine Başkan Yüksel, “Öyle değil işte, aile hukukunda mal paylaşımında bile abi kardeş arasında anlaşmazlıklar oluyor. O yüzden onlar da kendilerine göre haklı. Kanun eksik çıktı, ben veremem kamu zararı çıkar diyor haklı olarak. Biz bu konuyu biliyorsunuz, yetkili kurumlara Sayın Meclis Başkanımıza kadar konuyu götürdük. Artık son çare olarak Cumhurbaşkanlığından randevu talep ettim. Oraya gidiyorum, köşke gideceğim ve mağduriyetimizi dile getireceğim artık son nokta orası. Randevu talebinde bulundum. Haber bekliyorum, gelmek isteyen arkadaşlar varsa beraber gideriz, durumumuzu arz ederiz ama ben gideceğim bilginiz olsun. Böyle bir sıkıntımız var” şeklinde konuştu.

 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi