Atanan Rektöre İstifa Et Mektubu

(07.02.2021)         

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne  atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya sosyal medya hesabından mektup yazan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,

“BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SAYIN MELİH BULU’YA AÇIK MEKTUP” başlığıyla yayımladığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

Sayın Melih Bulu,

Bir kamu yöneticisi olmanın vicdani sorumluluğuyla size bu açık mektubu yazıyorum.

Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayıp ülke genelinde pek çok üniversite ve kente yayılan olaylar, geleceğimizin teminatı olan başarılı gençlerimiz ve toplumsal huzurumuzun güvencesi olan emniyet geçlerimizi karşı karşıya getirmektedir.

Yaşanmakta olan kriz, en önemli yükseköğretim kurumlarımızdan biri olan Boğaziçi Üniversite’mizin saygınlığına gölge düşürdüğü gibi bu kurumumuzun rektörlük makamında olmanız sebebiyle size tarihsel bir sorumluluk yüklemektedir.

Yönetici olmak, milletin menfaatlerini kendi menfaatlerinden üstün tutmayı ve sorumluluk içerisinde hareket etmeyi gerektirir. Yeri ve zamanı geldiğinde, bir makamdan çekilmek de hizmettir. Bir bilim insanı olma sorumluluğuyla görevinizden feragat ederek, günden güne büyüyen bu krizin çözümüne katkı sunabilirsiniz.

Unutulmayınız ki, hayatlarımız gibi tüm makamlar gelip geçicidir. Halk nezdinde erdemli bir insan olmaktan daha yüksek bir makam yoktur.

Ömürlerimizi geçirdiğimiz gök kubbenin altında hoş bir sadâ bırakmak ve toplumsal barışa hizmet etmek için bir fedakârlıkta bulunun.

Milletçe zor bir süreçten geçtiğimiz böyle bir dönemde, sizi toplumsal vicdanın sesini dinleyerek üzerinize düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirmeye davet ediyorum.”

 

 

Kadir Albayrak Başkan Haberleri (Son 5)

 Trakya Belediyeler Birliği Güçleniyor

 Otobüs Terminalinde Sona Gelindi

 Yol Yapım Çalışmalarımız devam ediyor

 Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz

 Yol Yapım Sezonunu açtık